Muayen Öncesi Yapılacak İşlemler

  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde ve bağlı bulunan Kolej ve Bahçelievler semt polikliniklerinde diş muayenesi ve tedavisi olabilmek için mesai saatleri içerisinde doğrudan müracaat edebilir veya Merkezi Hastane Randevu Sistemi üzerinden telefon ile Alo 182, internet üzerinden  www.mhrs.gov.tr  veya e-devlet şifreniz ile randevu alabilirsiniz.

     

 İnternet üzerinden randevu alırken; Ankara, Çankaya, Topraklık Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hekimliği (Genel Diş) bölümleri seçiniz. Arkasından eğer Kurtuluş Topraklıkta bulunan merkezimizde muayene olacaksanız Entegre Klinik seçeneğini, Semt Polikliniğnde muayene olacaksanız Kolej veya Bahçelievler Semt Polikliniğini, Mesai Sonrasında muayene olacaksanız Mesai Dışı Kliniğini seçtikten sonra RANDEVU ARA butonunu tıklayınız arkasından çıkan hekim listesinden hekiminizi seçiniz. Seçtiğiniz hekimin randevu saatleri ekranda belirecektir. Saatlerden size uygun olanı tıkladığınızda onay ekranı ortaya çıkacaktır. Bilgilerinizi kontrol ederek Randevuyu Kaydet dediğinizde randevunuzu almış olursunuz.

      Muayene olacak hastalar için;

     Topraklıkta bulunan Merkezimize geldiğinizde Kıbrıs Caddesi Orhun Sokaktan giriş yapınız.
Zemin katta bulunan Sıramatik ten Öncelik veya Randevulu hasta olma durumunuza göre sıranızı alabilirsiniz.
Eğer bilgi işlem sistemimizde internet vs kaynaklı bir sorun yoksa kısa bir süre içerisinde size sıra gelecek ve ilk muayene kaydınızı yaptırabileceksiniz.

 • Merkezimize başvuran hastalarımızın kayıt işlemleri için girişte Hasta Kayıt-Kabul masası mevcuttur.
 • Bu birimimizde yeterli sayıda eleman, kayıt işlemlerinizi gerçekleştirmek için saat 08.00 ile 17.00 arasında görev yapmaktadır.
 • Engelli hastalarımız için zemin katta tekerlekli sandalye mevcuttur.
 • Engelli hastalarımız sıra almadan danışma biriminden kayıtlarını doğrudan yaptırabilirler.
 • Hafta içi mesai sonrasında ise danışma masasında saat 16:00 dan sonra kayıt yaptırabilirsiniz.
 • T.C. Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Md. ‘nün 2010/73 nolu Genelgesi gereği, acil vakalara, engellilere, 65 yaş üstü yaşlılara, hamilelere, yedi yaşından küçüklere, malul ve gazilere, Harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimlerine muayenede öncelik hakkı tanınmaktadır.                                                                                                                                                       
 • Eğer Merkezimize ilk kez başvuruda bulunuyorsanız hasta kayıt biriminden hekiminizi seçebilirsiniz, hekim seçmediyseniz kayıt sırasında Merkezimizde görevli hekimlerden birine yönlendirilirsiniz.
 • Randevulu hastalarımız, randevu saatinden önce gelip kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.
 • Hasta kabulü ve diğer tüm işlemleriniz için resmi kimlik belgeniz kullanılacağı için yanınızda getirmeyi unutmayınız.
 • Kişisel bilgileriniz alınıp bilgisayar sistemine girişiniz yapıldıktan sonra, ilgili bölüme yönlendirilmeniz yapılacaktır.
 • Mesai sonrası 16:00-20:00 saatleri arasında muayene ve tedavi işlemleri zemin katta bulunan Klinik 1 de yapılmaktadır.
 • Acil Hizmetlerimiz zemin katta bulunan acil kliniğimizde verilmektedir.
 • Merkezimizin işleyişi ile ilgili her türlü soru ve sorunlarınız için ilgili birimlerimize ve 585 55 06 no’lu telefon  danışma birimimize başvurabilirsiniz.